poniedziałek, 15 czerwca 2015

Można, ale z głową

Wegetarianizm to styl jedzenia, który sporo zyskuje. Ktoś oczywiście może się oburzać, ale przecież to każdy sam decyduje jak chce żyć i jak chce jeść. Osobiście miałam do czynienia z wegetarianizmem i muszę przyznać, że to bardzo ciekawy sposób jedzenia. Sama nie preferuję, ale oczywiście nie krytykuję wegetarian. Jednakże to, o czym chcę tu napisać, to pewne bardzo ważne aspekty powiązane z wegetarianizmem, a szczególnie z jego początkującą fazą. Przejście na wegetarianizm bardzo często może się wiązać z popełnianiem pewnych błędów. O co chodzi? Oczywiście o niewłaściwe jedzenie. Wegetarianizm to nie tylko warzywa i owoce. 

Wegetarianizm to znacznie bogatszy świat, ale ważne jest to, aby zapewnić organizmowi wszystkich niezbędnych składników i o tym wielu ludzi przechodzących na wegetarianizm zapomina. Jaki tego skutek? Oczywiście gorsze samopoczucie, a czasem także różne choroby. Tak nie musi być. Wegetarianizm daje radość, co też widzę po osobach z mojego otoczenia, które preferują ten styl jedzenia. Najważniejsze jest właśnie to, aby zadbać o dobry sposób żywienia, o zapewnienie organizmowi wszystkich składników odżywczych, a proszę mi wierzyć, że z powodzeniem można to zrobić i wcale nie trzeba jeść produktów mięsnych.

1 komentarz:

  1. Ja lubię mięso i z niego nie zrezygnuję, ale jednocześnie uważam, że zarówno wegetarianizm i weganizm są kopalnią smaków.

    OdpowiedzUsuń