środa, 10 czerwca 2015

Poczucie zdrowia

Poczucie zdrowia to dla wszystkich niezwykle istotna sprawa. To jasne, że nie posiadając normalnego stanu zdrowia nie jesteśmy w stanie być naprawdę usatysfakcjonowani i cieszyć się życiem w pełni. Mogłabyś nawet posiadać wszystkie kosztowności, a nie mając odpowiedniego zdrowia nie zaznasz prawdziwego szczęścia. To powinna być prawda oczywista, ale dla wielu nie jest. 

Trzeba coś z tym zrobić. Wiele osób sądzi podobnie, dlatego zainteresował ich wegetarianizm i inne diety wege, jak weganizm. Inne to na przykład witarianizm albo frutarianizm - dieta w swej istocie zabawna i bardzo szkodliwe, albowiem polegająca na jedzeniu samych owoców! Jeden naukowiec, który się tego podjął umarł całkowicie wyniszczone. Z kolei witarianizm polega na spożywaniu warzyw i owoców na surowo. Mogą być podgrzane tylko do 41 stopni celsjusza, aby nie niszczyć enzymów. Taka dieta to jedna z najzdrowszych diet na świecie, jednak jej stosowanie wymaga sporego samozaparcia i wewnętrznej siły. Weganizm jest o wiele prostszy, o wegetarianiźmie już nie wspominając. 

Warto cały czas zdobywać wiedzę i uczyć się. W końcu zdrowie jest dla nas bardzo ważne. Gdy masz je długo, możesz wiele osiągnąć. Możesz się spodziewać, że przyniesie to praktyczny, pozytywny skutek i pomoże w różnych momentach. Zerknijmy na stereotypowego europejczyka. Po osiągnięciu wieku 50-60 lat jest zniszczony i wyczerpany. Cukrzyca, choroby płuc i jeszcze inne dolegliwości go atakują. W dawnych latach czynił, jak tylko chciał. Jedną-drugą życia - róbta na co masz ochotę, a następnie - cierp. W sposób analogiczny robi w obecnych czasach moc Polaków. Ale czy stanowi to rozważne podejście do zdrowia, które powinni uzewnętrzniać mądrzy obywatele? Szczerze powiedziawszy, to nie sądzę.
zdrowie

1 komentarz:

  1. Uważam,że powinniśmy robić to na co mamy ochotę, ale oczywiście w granicach rozsądku :)

    OdpowiedzUsuń